İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ADANA
Adana Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ali Yeldan Kurumumuzu Ziyaret Etti 17 Kasım 2017
foto
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ali Yeldan kurumumuzu ziyaret etti.Kurumumuzun iş ve işlemleri hakkında İl Müdürümüzden bilgi alan Yeldan daha sonra 13 Kasım Pazartesi gününden itibaren 5 günlük "Arama Kurtarma Ekip Eğitimine" alınan Adana Açık Cezaevi Arama Kurtarma Ekibinin (CEKUT) çalışmalarını yerinde izledi.
[Devamı]
Adana Açık Cezaevi Arama Kurtarma Ekibine (CEKUT) Sahada Malzeme Tanıtımı 16 Kasım 2017
foto
Adana Açık Cezaevi arama kurtarma ekibine müdürlüğümüzce düzenlenen arama kurtarma ekip eğitimi devam ediyor. Personellere eğitim sahasında malzeme tanımı ve kullanım yöntemleri gösterildi.
[Devamı]
Türkiye, AFAD Koordinasyonunda Yaraları Sarmaya Başladı 15 Kasım 2017
foto
İran- Irak sınırında meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından AFAD koordinasyonunda bölgeye yardımlar ulaştırılmaya devam ediyor.
[Devamı]
INSARAG’tan Türkiye’ye Ulusal Akreditasyon Sertifikası 15 Kasım 2017
foto
İstanbul-Hasdal’da bulunan AFAD yerleşkesinde INSARAG AEME (Afrika, Avrupa, Ortadoğu AP-Asya Pasifik ve Amerikalar Bölgesi) toplantısı düzenlendi. AEME bölgesine dahil olan ve bölgesel liderliği 2016 sonbaharında Hollanda’dan devralan Türkiye, 2017 yılı içerisinde diğer bölgelerde gerçekleştirilen toplantılara katıldı ve INSARAG sınıflandırma süreçlerine dahil oldu. Son olarak 10 Kasım 2017 tarihinde Ulusal Akreditasyon Süreci’nin birinci ayağını tamamlayan Türkiye, INSARAG sekreteryasından akreditasyon sertifikası almaya hak kazandı. İstanbul’da düzenlenecek sertifika takdiminin ardından bölgesel liderlik, 2018 yılı için Fransa’ya devredilecek.INSARAG (Arama ve Kurtarma Tavsiye Grubu), Birleşmiş Milletler OCHA yapısı altında kurulmuş bir sekreterlik olup dünya genelinde arama ve kurtarma ...
[Devamı]
Adana Açık Cezaevi Personellerine Arama Kurtarma Ekip Eğitimi 14 Kasım 2017
foto
Adana açık cezaevi personellerine yönelik Birlik Müdürlüğümüzde düzenlenen ve 5 gün sürecek olan Arama Kurtarma Ekip eğitimi afete hazır birey ve aile eğitimi ile başladı.
[Devamı]
AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ve AFAD Ekipleri Deprem Bölgesinde 14 Kasım 2017
foto
Irak'ta meydana gelen deprem sonrasında AFAD bölgede çalışmalara başladı. AFAD koordinasyonun da depremzedeler için bölgeye çadır ve battaniye yardımı yapıldı. AFAD'ın bölgedeki çalışmaları devam ediyor.
[Devamı]
Irak'ta 7.2 Büyüklüğünde Deprem 14 Kasım 2017
foto
İran-Irak sınırında Halepçe kenti yakınında 7,2 büyüklüğünde deprem oldu. Saat 21:18'de meydana gelen deprem Türkiye'nin doğu ve güneydoğusundaki illerinde de hissedildi. Depremin ardından bölgeye ilk yardım ulaştıran ülke Türkiye oldu. Deprem sonrasında AFAD Başkanı Sn. Mehmet Güllüoğlu ve beraberindeki arama kurtarma ekipleri; arama-kurtarma çalışmaları, ilaç, battaniye vb. insani yardımlar için harekete geçti.
[Devamı]
İlimizde Bugün Hava Durumu 09 Kasım 2017
foto
Bölge geneli az bulutlu, yarın sabah saatlerinden sonra parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor.Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   6566676869