İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ADANA
Adana Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Vali Mahmut DEMİRTAŞ’ın Başkanlığında Yapılan “Ekonomi Değerlendirme Toplantısı’na” Katıldık 28 Temmuz 2017
foto
Vali Mahmut Demirtaş’ın Başkanlığında, Adana Valiliği Toplantı Salonu’nda Ekonomi Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Vali Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lutfi Altunsu'nun yanı sıra kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile işadamları katıldı. Toplantının açılışında konuşan Vali Mahmut Demirtaş, Adana’nın her anlamda gelişmesi için vatandaşların ve kurumların öneri ve isteklerine azami ölçüde hassasiyet gösterdiklerini söyledi.
[Devamı]
İlimizde Bugün Hava Durumu 28 Temmuz 2017
foto
Bölge geneli parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde Çamlıyayla ve Pozantı ile gece saatlerinde Samandağ ve Yayladağ çevreleri kısa süreli mevzi sağanak yağışlı geçmesi tahmin edilmektedir. Sıcaklıklarda kıyı kesimlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor, iç kesimlerde 1-2 derece azalacak.
[Devamı]
Başbakan Yardımcımız Sn. Recep Akdağ ve AFAD Başkanı Sn. Halis Bilden, Osmaniye’deki Konteynerkenti Ziyaret Etti 27 Temmuz 2017
foto
Başbakan Yardımcımız Sn. Recep Akdağ ve AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden ile birlikte Osmaniye Merkez Cevdetiye Beldesi'ndeki Suriyeli Türkmen ailelerin kaldığı konteyner kenti ziyaret etti. Sn. Akdağ buradaki misafir ailelerle görüşüp istek ve şikayetlerini dinledi.Yatalak olan hastaları da ziyaret eden Başbakan Yardımcımız Sn. Akdağ, gerekli yardımların yapılması konusunda yetkililere talimat verirken, eğitim kampüsünde ders gören öğrencilerle de sohbet etti. Ziyaret ve görüşmelerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Sn. Akdağ, şunları söyledi:
[Devamı]
İlimizde Bugün Hava Durumu 27 Temmuz 2017
foto
İlimizde Bugün Hava Durumu. Adana'nın yüksek kesimleri parçalı bulutlu, diğer bölgeler az bulutlu ve açık geçecek.Sıcaklıklarda önemli değişiklik beklenmiyor.
[Devamı]
AFAD'ın Yeni Sorumlu Başbakan Yardımcısı Sn. Recep AKDAĞ Oldu 26 Temmuz 2017
foto
Başbabakan Sn. Binali Yıldırımın yeni kabineyi açıklamasının ardından yeni kabinenin görev dağılımı belli oldu. Daha önce Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Sn. Recep AKDAĞ; AFAD, Kıbrıs işleri koordinasyonu, yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yatırım ajansı ile ilgili çalışmaları yürütecek.
[Devamı]
Personellerimiz Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Eğitiminde 25 Temmuz 2017
foto
AFAD Başkanlık tarafından Ankara'da düzenlenen "Kayıtlı elektronik posta" eğitimi başladı. 3 gün sürecek olan eğitime kurum personellerimizden de katılım sağlandı.
[Devamı]
İlimizde Bugün Hava Durumu 25 Temmuz 2017
foto
Bölge geneli az bulutlu ve açık geçecek.Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor
[Devamı]
Yem Fabrikasında Ayağı Helezona Sıkışan Vatandaşımız Ekiplerimizce Sıkıştığı Yerden Kurtarıldı 24 Temmuz 2017
foto
Alınan ilk bilgilere göre Organize Sanayi bölgesinde bulunan bir yem fabrikasında çalışan temizlik personellerinden Zeki C. temizlik esnasında ayağını helezona sıkıştırdı. Birlik müdürlüğümüze gelen ihbar üzerine olay yerine intikal eden ekiplerimiz vatandaşı sıkıştığı yerden çıkarma çalışmalarına başladı. 2 saatlik bir çalışma neticesinde vatandaş sıkıştığı yerden çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
Depremden Sonra Hasarlı Binalara Girilmemesi Gerektiğini Unutmayın! 24 Temmuz 2017
foto
Deprem Sonrası Alınacak Önlemler Deprem olduktan sonra alınacak önlemler de can ve mal kayıplarının önlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Peki, sarsıntı durduğu zaman nasıl hareket edeceğinizi ve hangi önlemleri almanız gerektiğini biliyor musunuz?
[Devamı]
İlimizde Bugün Hava Durumu 24 Temmuz 2017
foto
Bölge genelinin az bulutlu ve açık sıcaklıklarda da önemli bir değişiklik beklenmemektedir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   4647484950