İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Olası Bir Deprem Anında Nasıl Davranılacağını Bilmek "Hayat Kurtarır" 17 Ocak 2018
foto
Depremlerde can ve mal kayıplarının artmasının en önemli nedenlerinden biri de sarsıntı sırasında kişilerin kendilerini nasıl koruyacaklarını ve ne yapmaları gerektiğini bilmemelerinden kaynaklanmaktadır. Peki, deprem anında ne yapmanız gerekiyor? İşte yanıtı...
[Devamı]
İlimizde Bugün Hava Durumu 17 Ocak 2018
foto
Bölge geneli çok bulutlu zamanla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.Yağışlar perşembe(18.01.2018)sabah saatlerinden itibaren bölgede etkili olacak.
[Devamı]
İlimizde Bugün Hava Durumu 16 Ocak 2018
foto
Bölge geneli parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (çarşamba) ilk saatlerde Anamur, Yumurtalık, Ceyhan ve Hatay çevreleri hafif sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.
[Devamı]
AFAD Başkanı Güllüoğlu İdlib'te 15 Ocak 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Suriye'nin İdlib ilini ve burada kurulan "Kelbit Umut Çadır Kenti"ni ziyaret etti. Kampın altyapısının, geçen seneki Halep tahliyesi aşamasında olası göç dalgası için hazırlandığını söyleyen Sn. Güllüoğlu, "Hava saldırıları sürerse önümüzdeki günlerde göç dalgası devam edecek. Çünkü insanların, hava saldırılarına karşı yapacak bir şeyleri yok, mecbur göç etmeye devam edecekler. Bizler yardım kuruluşları olarak yeni kamplar kurmaya, var olanların kapasitelerini artırmaya çalışıyoruz." dedi.
[Devamı]
AFAD’dan Basın Mensuplarına Afet Bilinci Eğitimi 12 Ocak 2018
foto
AFAD ve Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü işbirliğiyle medya kuruluşlarının Ankara temsilcilerine “Temel Afet Bilinci Eğitimi” verildi. Eğitime Başbakan Yardımcıları Prof. Dr. Recep Akdağ ve Hakan Çavuşoğlu, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
[Devamı]
Çığa Hazırlıklı Olmak İçin Alınabilecek 25 Önlem 11 Ocak 2018
foto
Eğimli arazi üzerinde birikmiş büyük kar örtüsünün, yer çekimi etkisiyle hızla kaymasına “çığ” adı verilir. Çığ, genellikle bitki örtüsü olmayan, dağlık ve eğimli arazilerde görülür. Bu nedenle, ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgelerindeki dağlık kesimleri ile Karadeniz bölgesinin çok yüksek rakımlı iç kesimleri çığ oluşumuna uygundur.
[Devamı]
İlimizde Bugün Hava Durumu 11 Ocak 2018
foto
Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu.Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   7475767778