İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

AFAD’a “Yılın Pozitif Kurumu” Ödülü 16 Mart 2018
foto
AFAD’a, Radyo Evi Derneği’nin düzenlediği “9’uncu RADEV Artı Ödülleri Töreni” kapsamında “Yılın Pozitif Kurumu” ödülü verildi. Milli Kütüphane’de gerçekleştirilen törende AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu temsilen Başkan Yardımcımız Hamza Taşdelen ödülü aldı.
[Devamı]
AFAD Başkanı Dr. Güllüoğlu'ndan Suriye Krizi'nin 8. Yılı Mesajı 15 Mart 2018
foto
Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin ve halkın geleceğini doğrudan etkileyen Suriye Krizi, 8’inci yılında. 2011 yılının Mart ayında patlak veren iç savaşın tetiklediği göçler nedeniyle ülkemize 3,5 milyon Suriyeli sığındı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ilk günden itibaren “Açık Kapı” politikası uyguladık. Bayrağımızın gölgesi altına sığınanları geri çevirmedik. Mazlumlara kimlik sormadık. 2018 itibarıyla Suriyeli misafirlerimizin bize olan maliyeti 30 milyar doları aşmış durumda. Yapılan yardımları ülkelerin milli gelirine göre oranladığımızda “Dünyanın En Cömert Ülkesiyiz.”
[Devamı]
Yüreğir Belediyesi Personellerine Temel Afet Bilinci Eğitimi Düzenlendi 14 Mart 2018
foto
Toplumun bütün kesimleri gibi kamu kurum ve kuruluşları, özel firma, işyeri ve işletme sahipleri de, binaların/tesislerinin bulundukları bölgeyi etkileyebilecek afetlere karşı gerekli tedbirleri almakla yükümlüdür. Aksi takdirde büyük can kayıplarının yaşanması ve büyük maddi zararların oluşması içten bile değildir.
[Devamı]
Yüreğir Sosyal Hizmetler Merkezi Personellerine Birey ve Aile Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi 13 Mart 2018
foto
Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında gerçekleştirilen; Afete Hazır Aile, Afete Hazır Okul ve Afete Hazır İş Yeri Eğitimlerimiz devam etmektedir. İş yeri Afet ve Acil Durum Planı Ailelerin, okulların olduğu gibi, kamu binalarının, özel firma ve işyerlerinin de bir afet planı olmalıdır. Bunun en büyük nedeni, çalışan insanların günün önemli bir bölümünü işyerlerinde geçiriyor olmalarıdır.
[Devamı]
İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 97. Yılında Mehmet Akif Ersoy'u ve Tüm Şehitlerimizi Rahmetle Yad Ederiz 12 Mart 2018
foto
23 Nisan 1920 tarihinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasından hemen sonra Milli Eğitim Bakanlığı, İstiklal Savaşı’nın anlam ve önemini belirtecek ve yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığının sembolü olacak milli bir marşının olması gerektiğini anlamış ve bu sebepten dolayı çalışmalar yapmaya başlamıştır. 1921 yılının başında bir yarışma açılmasına karar verilmiştir. Yarışma sonucunda toplanan şiirlerden en güzeli Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Milli Marşı olarak kabul edilecektir. Ayrıca yarışmanın sonucunda kazanan şahsa o dönemin şartlarında gerçekten çok büyük bir meblağ olan 500 Tl civarında bir para ödülü verileceği bildirilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   8081828384